ДОСЬЄ НА ЗРАДНИКІВ

Блог з інформацією з соціальних мереж

четвер, 7 травня 2015 р.

СІЧЕСЛАВСЬКИЙ ТЕЛЕПЕНЬЯкщо заглянути до Великого тлумачного словника сучасної української мови (видавництво "Перун", Київ-Ірпінь, 2007), то на сторінці 1437 під словом Телепень прочитаємо тлумачення: нерозумна, вайлувата людина; дурень, недотепа, вайло, тюхтій.
Прочитавши "дюже вумні умозаключєнія" народного депутата України з Дніпропетровська Бориса Філатова у питанні, де він торопає, мабуть, як баран у нотах - у пропозиції переназвати Дніпропетровськ - відразу мені чомусь упала на думку цифра 1437.
«Для него [Днепропетровска] это нетипичное название, поэтому у нас в городе все его называют коротко – Днепр. Я думаю, если сократят название на Днепр, по этому поводу не будет общественных возмущений, все равно никто никогда не выговаривает "днепропетровчане" или "днепропетровцы" – до сих пор никто и не знает, как правильно говорить. Всегда говорят "Днепр", "днепряне"", – сообщил Филатов.»
Не допре Філатову, що назва міста повинна відбивати його історичну сутність, сучасну політичну ситуацію в державі і відображати у назві український народний дух. Єкатєрінослав, зрозуміло, не підходить, бо є вислідом панування Російської імперії на українських землях.
Філатов же пропонує неприродну назву Днєпр (звертаю увагу - навіть не Дніпро!), що російською збігається з назвою ріки, і пояснює цю свою пропозицію звиклістю до вимови і звучання. І на доважок цей умок чомусь переконаний, що містяни схвалять його думку!
Звідки така невмотивована впевненість, Філатов?
Ми вже проходили і пам'ятаємо, коли ти, Філатов, пропонував історичну центральну площу Дніпропетровська, де стояв тепер уже повалений Ленін, перейменувати на площу Согласіє. Мабуть, щоб з твого Торгівельного центру "Пасаж" приємніше на площу з такою назвою визирати? Не на Героїв же Майдану позирати з висоти "Пасажу", так, Філатов? Але мешканці міста не пристали на таку дурну ідею і площу було перейменовано на заслужену назву - площа Героїв Майдану.
І пам'ятник майданівцям тобі, Філатов, чомусь був до душі біля Дніпропетровської ОДА, а не на площі їхнього імені! Вірю, що на місці, де стояв Ленін, з'явиться монумент героям-майданівцям.
Єдина причина, чому у Філатова періодично виникають неукраїнські пропозиції та ідеї - він сам є неукраїнцем, ніколи ним не був і ніколи не стане. Філатов такий же далекий від розуміння українського народу, серед якого він живе, як і від засніжених вершин Гімалаїв.
Але доперти цієї простої істини йому не дано за визначенням, так само як і не дано йому вдертися на Гімалаї або злітати у космос космічним туристом, про що він, хвалькувато захлинаючись від нібито оплаченої суми у 200 тис. доларів так полюбляв нам розказувати кілька років тому.
Давно дніпропетровці патріотичних кіл та організацій називають місто Січеславом. Я, наприклад, обласну та міську партійні організації політичної партії ДСУ (Державна Самостійність України) ще у 1993 році зареєстрував під назвами Січеславська обласна і Січеславська міська організації ДСУ. Містяни пам'ятають і газету "Січеславський край", що її багато років видавав нині покійний український активіст, письменник і журналіст Володимир Заремба, голова Дніпропетровської обласної організації "Просвіта".
Тому єдина назва для міста, що її сприймуть містяни, є Січеслав!
Віримо, що згідно з новим законом про декомунізацію Дніпропетровськ - нарешті! - буде перейменовано на Січеслав. І ніхто не зважатиме на недоумкуваті пропозиції усіляких січеславських телепнів.
10 квітня 2015 року

Немає коментарів:

Дописати коментар